Wimbledon: Finał jeszcze nie dla Hurkacza

W półfinale Wimbledonu Matteo Berrettini (Włochy, 7) pokonał 6:3, 6:0, 6:7(3), 6:4 Huberta Hurkacza.

Grali ze sobą po raz drugi, dwa lata temu w Miami w dwóch setach wygrał Hurkacz.  Już w trzecim gemie pierwszego seta Hubert obronił trzy break-pointy. Od prowadzenie 3:2 Polak stanął, przegrał jedenaście kolejnych gemów. W trzeciej partii bez szans na przełamanie. W tiebreaku szybko na 4:0 wyszedł Hubert. Za drugą okazją zmniejszył straty do rywala.

Czwartą odsłonę od break zaczął Włoch. Przy 5:3 i podaniu rywala miał pierwszą okazje do zakończenia spotkania. Udało mu się to w kolejnym gemie. Po nie całych 2,5 godzinach melduję się w fiale. Serwis na świetnym poziomie, 22 asy. Hubert od poniedziałku będzie na 11 miejscu w rankingu.