Wimbledon: Będzie polski mecz w deblowych zmaganiach

36

Po dwudniowej rywalizacji rozstawieni z numerem drugim Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo (Brazylia) wywalczyli awans do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, rozgrywanego na nawierzchni trawiastej w Londynie.

W środę pojedynek pierwszej rundy przeciwko występującym dzięki „dzikiej karcie” reprezentantom gospodarzy Luke’owi Bambridge’owi (Wielka Brytania) i Jonny’emu O’Mara (Wielka Brytania) został przerwany w połowie trzeciej partii.

W czwartek panowie wrócili na kort i szybko zwieńczyli dzieło, ciesząc się z końcowego zwycięstwa 6:4 6:3 7:5.

O miejsce w trzeciej rundzie obrońcy mistrzowskiego tytułu powalczą z Marcinem MatkowskimJonathanem Erlichem (Izrael).

I runda:

Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 1) – Bambridge/O’Mara (Wielka Brytania) 6:4 6:3 7:5.