Wimbledon 2021. Kto ma największe szanse na wygraną w turnieju mężczyzn?

Najstarszy i najbardziej dostojny turniej tenisowy świata, rozgrywany od 1877 roku. Wimbledon – bo o nim mowa – to część Wielkiego Szlema, a więc należy on do najważniejszych zawodów tenisowych świata. Co powinieneś wiedzieć o Wimbledonie? Kto wygrywał go najczęściej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Wimbledon – co warto o nim wiedzieć?

Tak jak wspominaliśmy, Wimbledon rozgrywany jest od blisko 150 lat. To jeden z nielicznych turniejów, w którym tak ważna jest tradycja. Od początku istnienia tychże zawodów, tenisiści muszą występować w białych strojach. Do niedawna również sędziowie i podający piłki mieli jasno określone, zielono-fioletowe stroje.

Wimbledon jako jedyny w całym cyklu Wielkiego Szlema rozgrywany jest na kortach trawiastych. Taki rodzaj nawierzchni rzadko spotyka się w ówczesnym tenisie. Gra na trawie charakteryzuje się nieco innym stylem gry – jest o wiele szybsza, a piłka zachowuje się inaczej, niż chociażby na mączce czy w hali.

W turnieju głównym bierze udział 128 zawodników. Z tego względu Wimbledon to także gratka dla typerów. Jeżeli interesujesz się obstawianiem, to w STS kod promocyjny pozwala na skorzystanie z wielu promocji na start. Dzięki nim możesz postawić typy na ponad 100 meczów tego wielkoszlemowego turnieju,

Ostatni zwycięzcy Wimbledonu

Spójrzmy także na ostatnich zwycięzców tego turnieju. Nie od dziś wiadomo, że wygranie zawodów z cyklu Wielkiego Szlema to marzenie każdego tenisisty. Kto gra najlepiej na trawie i posiada największą liczbą zwycięstw w Wimbledonie?

Aż ośmioma wygranymi może pochwalić się Roger Federer. Szwajcar triumfował w latach 2003-2007, 2009, 2012, a także w 2017 roku. Jest więc liderem pod względem wygranych. Za nim plasuje się chociażby Pete Sampras z siedmioma triumfami oraz z taką samą liczbą zwycięstw – William Renshaw. Tytuły bronić będzie Serb, Novak Djokovic. Zwyciężył on w 2018 i 2019 roku (rok później turniej nie odbył się z powodów pandemii). 

Wimbledon 2021 – kto ma szanse na wygraną w tym roku?

A jak wygląda sprawa zwycięzcy na tegorocznym Wimbledonie? Kto powinien wygrać turniej? Warto przyjrzeć się chociażby przewidywaniom bukmacherów. Przypominamy, że w STS kod promocyjny uprawnia do otrzymania kilku dodatkowych bonusów. Na start można otrzymać nawet 1200 zł. Kogo typują firmy bukmacherskie?

Roger Federer

Po kontuzji do wielkiego grania wraca Roger Federer. W tym roku ma szansę na dziewiąty triumf w karierze na trawiastych kortach Wimbledonu. Tegoroczny turniej rozpoczął świetnie – łatwo pokonując chociażby Mannarino, Norrie?go czy Gasqueta. Jego szanse na wygraną są niewątpliwie wysokie.

Novak Djokovic

Ostatni zwycięzca Wimbledonu również  jest w grze o najwyższe cele. Djokovic w ostatnich latach cały czas utrzymuje się w samej czołówce, prowadząc w rankingu ATP. Bez wątpienia każdy wielkoszlemowy turniej, to okazja na powiększenie dorobku pucharowego. Również w aktualnie rozgrywanych zawodach, po pokonaniu chociażby Drapera i Andersona, serbski tenisista powalczy o kolejny triumf na Wimbledonie.