Wgląd w chwiejne stanowisko Emmy Raducanu w sprawie French Open

190

Brytyjska gwiazda tenisa Emma Raducanu znalazła się na rozdrożu w tym momencie swojej kariery, ponieważ wciąż nie jest pewna, czy wziąć udział w turnieju French Open 2024. Niemniej jednak jej krytycy z niecierpliwością czekają, aż wykona zły ruch, według nadawcy tenisowego Marcusa Bucklanda. Mistrzyni US Open 2021 jest obecnie niezdecydowana, czy weźmie udział w nadchodzącym wydarzeniu Roland Garros, ponieważ jej obecny chroniony ranking pozostawia ją tuż poza automatycznymi miejscami, aby zapewnić sobie miejsce w głównym losowaniu na Roland Garros. Co więcej, Raducanu wzięła również udział w turnieju WTA 500, który odbywa się w tym samym tygodniu, co kwalifikacje do French Open, przez co wielu zastanawia się nad jej planami.

W niedawnym wywiadzie Buckland mówił o tym, jak los Raducanu może zmienić jej postrzeganie zarówno przez fanów, jak i krytyków. Wraz ze zbliżającym się sezonem na kortach trawiastych, brytyjska gwiazda będzie zmuszona występować przed swoimi rodzimymi fanami. Bycie w centrum uwagi w domu może być postrzegane jako błogosławieństwo lub przekleństwo, mówi Buckland.

zawsze jestem ostrożny, gdy wspominam o Emmie Raducanu,” powiedział Buckland. jak widzimy w przypadku fanów Rafaela Nadala i Novaka Djokovica, są oni bardzo opiekuńczy wobec swoich bohaterów i to samo dotyczy fanów Raducanu. Rozumiem, dlaczego tak się czują. Wszyscy znamy jej historię z niesamowitym przełomem, a potem wielkim upadkiem.
Teraz wydaje się, że znów zmierza we właściwym kierunku, ale szczerze mówiąc nie wiem, czego się spodziewać. Złożyła ciąg świetnych występów, a potem zobaczyliśmy frustrującą porażkę na Madrid Open i od tamtej pory jej nie widzieliśmy. To będzie naprawdę interesujące zobaczyć, jak radzi sobie ze światłem reflektorów, które nieuchronnie spadnie na nią, gdy nadejdzie sezon na kortach trawiastych w Wielkiej Brytanii.

Czuję, że radzi sobie z tym teraz dobrze i wszyscy musimy pamiętać, jak brutalnym sportem jest tenis. Możesz grać naprawdę dobrze, dostać trudne losowanie przeciwko zawodnikowi z pierwszej dziesiątki i możesz przegrać. Mam tylko nadzieję, że pozwoli się jej dalej rozwijać bez zbytniej negatywnej uwagi skierowanej w jej stronę. Sposób, w jaki działają teraz niektóre media, czasami jest bardziej negatywny niż pozytywny, a Raducanu doświadczyła tego w ciągu ostatnich kilku lat”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News