W poszukiwaniu szybszych kortów

131

Nick Kyrgios, który na przekór komentuje na TC, podczas gdy przygotowuje się do powrotu w 2024 roku, podkreślił komentarz Roddicka: „Chciałbym zobaczyć więcej różnorodności. Dobrze jest grać na tak szybkich kortach jak te, gdzie agresywny tenis jest nieco bardziej wynagradzany.

„Chciałbym zobaczyć jakiś szybki, dynamiczny tenis – jeden-dwa – i wielu fanów Federera także chciałoby to zobaczyć. Uwielbiałem oglądać Federera w tej akcji.?

Lata temu, przejście z wolniejszych na szybsze korty (i na odwrót) było wyzwaniem dla wszystkich graczy. Posiadanie takiej umiejętności nie jest już tak ważne w tej erze jednolitych, wolnych kortów, które goszczą rozgrywki każdego tygodnia.

„To jest w porządku, że gracz klasy światowej jak Alcaraz musi dostosować się do szybszego kortu”, powiedział Roddick. „Ale daj mu szansę na rozegranie kilku meczów, zanim będzie musiał dokonać zmiany.”

Alcaraz potwierdził ten komentarz w swoim wywiadzie po wygranej w drugiej rundzie nad Andriejem Rublevem. Gracz, który korzysta z możliwości wykorzystania każdego narzędzia w swoim pokaźnym arsenale, Alcaraz powiedział: „Trudno jest dostosować swój poziom do tego kortu (wracając po roku na wolniejszych kortach). Jednocześnie lubię być agresywny, iść do siatki… Myślę, że to jest kluczem, jeśli chcesz mieć szanse w tym turnieju.”

Możemy jedynie mieć nadzieję, że w nadchodzących latach, komentarz Alacaraza będzie mógł odnosić się do więcej niż jednego turnieju w ciągu roku – nawet jeśli ten jeden turniej miałby być najważniejszym spotkaniem poniżej poziomu Grand Slam w roku.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News