Wimbledon 2007: Venus Williams ostatnią ćwierćfinalistką

44

Venus Williams uzupełniła grono ćwierćfinalistek wygrywając swój pojedynek z rozstawioną z numerem 2 Rosjanką Marią Sharapovą. Amerykanka wygrała w dwóch setach w 89 minut.

Williams rozstrzygnęła pierwszego seta dość szybko i sprawnie, pozwalając Rosjance na wygranie tylko jednego gema! Sharapova nie umiała sobie poradzić z głębokimi zagraniami Williams oraz zdecydowanie lepszym wykorzystaniem sytuacji wypracowanych pierwszym serwisem. Pierwszy set trwał 32 minuty, a dominacja na korcie Venus była wyra?na. Drugi set to już zdecydowanie lepsza gra Sharapovej. Rosjanka na początku seta wykorzystywała przewagi sytuacyjne i nie chciała oddać swojego serwisu rywalce. Jednak w grze Sharapovej pojawiła się nerwowość i niecierpliwość, starała się siłą przezwyciężyć rywalkę. Mimo że to młodsza siostra Venus, Serena znana jest z mocniejszych mniej finezyjnych uderzeń to piłki posyłane przez Marię nie zrobiły na Amerykance specjalnego wrażenia. Drugi set był bardziej zacięty ale wygrana Venus była dość pewna co potwierdza przewaga w bezpośrednio wygranych piłkach 22 do 14 Sharapovej oraz całkowitej liczbie wygranych punktów, Venus wygrała punktów 72, Maria tylko 49. Drugi set trwał 57 minut i zakończył się wynikiem 6:3.