Venus Williams i Sloane Stephens zmierzą się w meczu pokazowym w Atlancie

136

Weekend otwierający Atlanta Open, turniej tylko dla ATP, uświetnią dwie gwiazdy WTA, które zagrają ze sobą w meczu pokazowym. Turniej ogłosił na swoim oficjalnym koncie X (dawniej Twitter), że siedmiokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Venus Williams zmierzy się z mistrzynią US Open 2017 Sloane Stephens w niedzielę 21 lipca, a bilety trafią do sprzedaży.

Planując mecz pokazowy kobiet w weekend poprzedzający rozpoczęcie głównego losowania, Atlanta Open podąża śladami Dallas Open, który zaznaczył swój weekend otwarcia w lutym, zapraszając Caroline Wozniacki i Eugenie Bouchard do rozegrania meczu pokazowego.

Mecz odbędzie się w trakcie przygotowań tenisistek do Igrzysk Olimpijskich. Venus nie będzie jednak rywalizować w Paryżu. Była nr 1 na świecie znajduje się poza Top 400, a w czerwcu skończy 44 lata. Wróciła do gry na początku Sunshine Swing po wyleczeniu kontuzji kolana.

Grała w Indian Wells i Miami, ale przegrała w pierwszej rundzie obu turniejów. Jej plan na pozostałą część sezonu pozostaje nieznany. Stephens wciąż walczy o zakwalifikowanie się do grona czterech najwyżej sklasyfikowanych Amerykanek w wyścigu, ale przyznała, że nie będzie tracić snu z powodu swojej nieobecności na igrzyskach.

31-latka zdobyła swój ósmy tytuł w karierze w Rouen Open w zeszłym miesiącu, ale przegrała trzy mecze z rzędu. Ma pojawić się na Roland Garros pod koniec maja, choć istnieją obawy dotyczące jej kondycji po tym, jak wycofała się z turnieju Trophee Clarins WTA 125 w tym tygodniu.

Venus i Stephens spotkały się dwukrotnie w WTA Tour, przy czym oba mecze odbyły się na poziomie Wielkiego Szlema. Młodsza z Amerykanek prowadzi w bezpośrednim pojedynku 2-0, wygrywając na Roland Garros w 2015 roku w trzech setach, a przede wszystkim w półfinale turnieju US Open w 2017 roku w trzech setach.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News