US Open: Williams z Andreescu o tytuł

55

W półfinale turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Serena Williams (USA, 8) ograła 6:3, 6:1 Eline Switoline (Ukraina, 5).

Grały ze sobą po raz piąty. Bilans 4: 1 dla Sereny.W pierwszym gemie Williams wybroniła trzy break-pointy. Sama w kolejnym gemie zdobyła breaka. W piątym Ukrainka nie wykorzystała trzech szans na breaka. Serena utrzymała serwis i po 42 minutach wyszła na prowadzenie. W drugiej partii to już dominacja Amerykanki. Trzy breaki, nie dała się przełamać i po 71 minutach awansowała do dziesiątego finału US Open.

W finale zagra z Biancą Andreescu (Kanada, 15), która pokonała 7:6(3), 7:5 Belinde Bencic (Szwajcaria, 13).  W pierwszym secie bez przełamań. Belinda miała sześć szans na odebranie serwisu, przy 5:4 nie wykorzystała piłki setowej. Ostatecznie w tiebreaku Bianca zdobyła pięć punktów z rzędu. Utrzymała przewagę i po 69 minutach wyszła na prowadzenie. W drugiej partii Szwajcarka miał 4:1 serwis, doprowadziła do stanu 5:2. Od tego momentu przegrała pięć gemów z rzędu. Miała piłkę na tiebreak, ale ostatecznie za trzecią piłką meczową Kanadyjka zagra w pierwszym finale Szlema w karierze.