US Open: Vekic broni piłkę meczową, Bencic odprawia Osakę

W czwartej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Belinda Bencic (Szwajcaria, 13) pokonuje 7:5, 6:4 broniącą tytułu Naomi Osake (Japonia, 1). W pierwszym secie Belinda miała 2:0 Naomi zdołała odrobić stratę.  Kluczowy był break w jedenastym gemie. Szwajcarka własnym podaniem wyszła na prowadzenie. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, w piątym gemie uzyskała je Bencic. O półfinał zagra z Donną Vekic (Chorwacja, 23), która wygrała 6:7(5), 7:5, 6:3 z Julią Goerges (Niemcy, 26).

W pierwszej odsłonie Niemka miała przewagę breaka, rywalka odrobiła stratę. Ostatecznie po bardzo zaciętym tiebreaku, Julia wyszła na 1:0. W drugiej partii było 5:3 dla Goerges. Przy 5:4 i swoim podaniu zmarnowała piłkę meczową. Po wygraniu czterech gemów z rzędu Donna doprowadziła do wyrównania. W decydującej odsłonie Vekic przełamała w ósmym gemie. Serwowała, wybroniła dwa break-pointy i po 165 minutach awansowała do kolejnej rundy.

Elise Mertens (Belgia, 25) bardzo łatwo ogrywa 6:1, 6:1 Kristie Ahn (USA, WC). Nie straciła podania, sama pięć razy odbierała podanie rywalce. W ćwierćfinale zmierzy się z Biancą Andreescu (Kanada, 15), która pokonała 6:1, 4:6, 6:1 Taylor Townsend (USA, Q). Tylko w drugim secie Amerykanka stawiła opór rywalce. Kanadyjka sześć razy zdobywała breaka, sama trzy razy traciła podanie.