US Open: Thiem ze Zverevem zagrają o tytuł, Siegemund i Zwonariowa najlepsze w deblu

33

W pierwszym półfinale w Nowym Jorku (USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53,4 mln dolarów) Alexander Zverev (Niemcy, 5) pokonał 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3 Pablo Carreno Buste (Hiszpania, 20). W pierwszej odsłonie trzy breaki, dwa z nich zdobył Hiszpan. W drugiej partii cztery przełamania, trzy zdobył Pablo. W kolejnych setach po dwa break zdobywał Niemiec. W przeciągu 3 godziny i 23 minut Zverev zaserwował 24 asy. Niemiec po raz pierwszy zagra w finale Szlema.

W drugim spotkaniu Dominic Thiem (Austria, 2) ograł 6:2, 7:6(7), 7:6(5) Daniiła Miedwiediewa (Rosja, 3). W pierwszej odsłonie od 2:2 cztery gem dla Austriaka. W drugiej partii przewagę break miał Rosjanin, w tiebreaku nie wykorzystał piłki setowej przy 6:5. W trzecim secie również Daniił miał przewagę przełamania, przy 5:3 miał setballa. Mecz trwał 2 godziny i 55 minut.

W finale gry podwójnej kobiet Laura Siegemund (Niemcy)/Wiera Zwonariowa (Rosja) wygrały 6:4, 6:4 z parą Nicole Melichar (USA, 3)/Yifan Xu (Chiny, 3). W pierwszej partii Niemka i Rosjanka miały 5;1, straciły połowę przewagi. Przy 5:4 własnym podaniem ostatecznie wyszły na 1:0. W drugiej odsłonie już w pierwszym gemie zdobyły przewagę, którą utrzymały. Po 80 minutach zakończono pojedynek.

Półfinały

Alexander Zverev (Niemcy, 5) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 20) 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3

Dominic Thiem (Austria, 2) – Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) 6:2, 7:6(7), 7:6(5)

Finał debla kobiet

Laura Siegemund (Niemcy)/Wiera Zwonariowa (Rosja) – Nicole Melichar (USA, 3)/Yifan Xu (Chiny, 3) 6:4, 6:4