US Open: Świetna Fernandez, awans Halep

111

W czwartej rundzie turnieju US Open Elina Switolina (Ukraina, 5) ograła 6:3, 6:3 Simone Halep (Rumunia, 12). W pierwszym secie trzy breaki, dwa dla Ukrainki, w drugim cztery w tym trzy dal Eliny. Barbora Krejcikova (Czechy, 8) wygrała  6:3, 7:6(4) z Garbine Muguruzą (Hiszpania, 9). W pierwszym secie było trzy breaki, dwa dla Czeszki. W drugim miała 4:0, przegrała pięć gemów i obroniła trzy piłki setowe.

Leylah Fernandez (Kanada) zwycięża 4:6, 7:6(5), 6:2 z Angelique Kerber (Niemcy, 16). W pierwszym secie Kanadyjka miała 4:2. W drugiej partii odrabiała startę break. W tiebreaku omal nie zmarnowała prowadzenie 5:1. W trzeciej odsłonie szły równo do stanu 2:2. Grona ćwierćfinalistek uzupełnia Aryna Sabalenka (Białoruś, 2), która wygrywa 6:4, 6:1 z Elise Mertens (Belgia, 15).