US Open: Świątek błyskawicznie w drugiej rundzie

45

W pierwszej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Iga Świątek pokonała 6:0, 6:1 Ivane Jorovic (Serbia).

Grały ze sobą po raz pierwszy. Pierwszy set to totalna dominacja Polki. Iga świetnie radziła sobie przy serwisie. Wygrała wszystkie piłki po trafionym pierwszym podaniu. W sumie trzy razy zdobyła breaka. Po zaledwie 22 minutach wyszła na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii już w drugim gemie Polka miała szanse na breaka, Serbka jednak zdołała się wybronić. W czwartym gemie natomiast Iga zdobyła przewagę. Przy 3:1 i własnym podaniu obroniła dwa-break pointy. Dołożyła następne przełamanie i po 51 minutach awansowała do drugiej rundy. Tam zagra z Anastasiją Sevastovą (Łotwa, 12).