US Open: Porażka Hurkacza, zwycięski Majchrzak

32

W pierwszej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Jeremy Chardy (Francja) pokonał 3:6, 6:3, 6:7(6), 6:1, 6:4 Huberta Hurkacza.

Od straconego serwisu mecz zaczął Polak. Szybko pozbierał się i wygrał cztery gemy z rzędu. Utrzymał przewagę i po 28 minutach wyszedł na prowadzenie. W drugim secie był jeden break, w czwartym gemie zdobył je Francuz. To mu wystarczyło do wyrównania. W trzeciej odsłonie Hurkacz miał 2:0, stracił jednak przewagę. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim przy 5:6 Hubert obronił piłkę setową, od tego momentu wygrał trzy punkty z rzędu.

Czwarty set to całkowita dominacja Chardy’ego. Wyszedł na 5:0 z podwójnym przełamaniem. Polak zdołał ugrać tylko jednego gema. W ostatniej partii kluczowy był break w piątym gemie. Uzyskał je Jeremy, po 3 godzinach i 15 minutach zakończył pojedynek. Hubert miał 16 asów, przy 15 przeciwnika. Francuz w drugiej rundzie zagra ze Stanem Wawrinką (Szwajcaria, 23).

Kamil Majchrzak (LL) ograł 6:7(2), 7:6(5), 7:6(6), 1:6, 6:4 Nicolasa Jarry’ego (Chile). Pierwszy set bez breaków. W tiebreaku od stanu 2:2 Jarry wygrywa pięć punktów z rzędu. Druga partia to prowadzenia Nicolasa 4:2, stracił przewagę i znowu był tiebreak. W nim od samego początku przewagę zyskał Polak. Zdołał ją utrzymać i doprowadził do wyrównania.

Przy 5:4 w trzeciej odsłonie Chilijczyk miał trzy piłki setowe. Kamil wybronił się i znowu była dodatkowa rozgrywka. Jarry nie wykorzystał prowadzenie 6:3, od tego momentu Majchrzak wygrał pięć punktów z rzędu. Czwarty set to trzy breaki dla reprezentanta Ameryki Południowej. Nie dał szans na odrobienie strat.

W decydującej odsłonie przełomowe przełamanie nastąpiło w dziewiątym gemie, zdobył je Kamil. Swoim podaniem po 3 godzinach i 42 minutach zakończył mecz i awansował do następnej rundy. Nicolas miał 33 asy, przy 11 Polaka. Kamil w drugiej rundzie zmierzy się z Pablo Cuevasem (Urugwaj).