US Open: Nocny awans Świątek

152

W ćwierćfinale w US Open (USA, korty twarde) Iga Świątek (1) wygrała 6:3, 7:6(4) zJessicą Pegulą (USA, 8). W pierwszym secie równa gra do stanu 2:2, potem break uzyskała Amerykanka. Od stanu 3:2 stanęła i gemy poleciały na konto Polki. W drugiej partii serwis raczej był przeszkodą niż pomocą. Na 12 gemów tylko dwa wygrała podająca. Świątek dwa razy mogła zakończyć spotkanie, przy 5:4 i 6:5, jednak anie razu nie wypracowała piłki meczowej. W tie-breaku ta sama sytuacja, głównie mini-breaki. W pewnym momencie Iga wygrała serwis i wyszła na 4:2. Zdołała utrzymać przewagę i po raz pierwszy zagra w tej fazie US Open.

W meczu o finał zagra z Białorusinka Aryną Sabalenką (6), która ograła 6:1, 7:6(4) Karolinę Pliskovę (Czechy, 22). Od początku pierwszego seta dominacja Sabelenki, jak na siebie popełniała mało błędów, zwłaszcza przy serwowaniu,  w sumie uzyskała trzy breaki. Druga partia już była bardziej wyrównana, obie zdołały utrzymać podanie. W ie-breaku lepszy start Aryny i to jej dało ostateczny sukces.