US Open: Nadal wygrywa kolejny thriller i zagra o finał z del Potro

29

Już drugi ponad czterogodzinny mecz ma za sobą na tegorocznym US Open najwyżej notowany Rafael Nadal (Hiszpania, 1). Po problemach na kortach twardych w Nowym Jorku z Karenem Chaczanowem (Rosja, 27) w trzeciej rundzie, w ćwierćfinale sporo krwi napsuł mu grający z numerem dziewiątym Dominic Thiem (Austria, 9).

Zaledwie jedenastu minut zabrakło, żeby zegar turniejowy wybił rozpoczęcie szóstej godziny pojedynku. Zanim to się jednak stało, obrońca mistrzowskiego tytułu zdołał cieszyć się ze zwycięstwa 0:6 6:4 7:5 6:7 (4) 7:6 (5).

Wszystko mogło się skończyć nieco szybciej, ponieważ w czwartej partii, mimo przewagi rywala, Hiszpan wyrównał na 4:4, a później dwukrotnie „Dominator” serwował z nożem na gardle.

W decydującej odsłonie to on był w uprzywilejowanej sytuacji, a wynik gonić musiał Nadal, który miał idealną szansę w jedenastym gemie, ponieważ miał na returnie 00-40. Austriak zdołał dociągnąć do tie breaka, w którym był dwie piłki od sprawienia sensacji, ale ostatecznie to niespodzianki nie było i to „Rafa” po raz siódmy zagra w półfinale na Flushing Meadows.

Jego następnym przeciwnikiem będzie turniejowa trójka Juan Martin del Potro (Argentyna, 3), który potrzebował trzech godzin i 31 minut, żeby wygrać 6:7 (5) 6:4 7:6 (4) 6:2 z ostatnim z reprezentantów gospodarzy Johnem Isnerem (USA, 11).

Wtorkowe wyniki ćwierćfinałów:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Dominic Thiem (Austria, 9) 0:6 6:4 7:5 6:7 (4) 7:6 (5)

Juan Martin del Potro (Argentyna, 3) – John Isner (USA, 11) 6:7 (5) 6:4 7:6 (4) 6:2.