US Open: Młodzi w ćwierćfinałach

60

W czwartej rundzie turnieju US Open Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) ograł 4:6, 6:2, 7:6(6), 6:4 Francesa Tiafoe (USA). W pierwszym secie jeden break, Felix miał szanse na odrobienie start. W trzeciej partii przewagi breaka nie utrzymał Amerykanin, w tiebreaku miał piłkę setową przy stanie 6:5.

Carlos Alcaraz (Hiszpania) pokonał  5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 6:0 Petera Gojowczyka (Niemcy, Q). W pierwszym secie 18-letni Hiszpan dwa razy prowadził z breakiem, miał 5:4 i serwis. W trzeciej partii Niemiec nie wykorzystał przewagi przełamania.

Przebijający się przez eliminacje 25- letni  Botic van de Zandschulp (Holandia, Q) wygrał 6:3, 6:4, 5:7, 5:7, 6:1 z Diego Schwartzmanem (Argentyna, 11). W czwartym secie Holender miał dwie piłki meczowe. Za piąta okazja skończył spotkanie trwający 4 godziny i 18 minut.

Czwarta runda

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) – Frances Tiafoe (USA) 4:6, 6:2, 7:6(6), 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania) – Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 6:0
Botic van de Zandschulp (Holandia, Q) – Diego Schwartzman (Argentyna, 11) 6:3, 6:4, 5:7, 5:7, 6:1
Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) 6:3, 6:4, 6:3