US Open: Mattek-Sands i Murray obronili tytuł

78

W finale miksta na US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) para Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) / Jamie Murray (Wielka Brytania, WC) pokonali 6:2, 6:3 duetHao-Ching Chan (Tajwan, 1) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 1).

W pierwszym secie były dwa breaki, w piątym i ósmym gemie, oba zdobyła para amerykańsko-brytyjska. Obronili  w sumie trzy break-pointy i po 28 minutach wyszli na prowadzenie 1:0. Cztery gemy drugiej partii to same przełamania. Od stanu 3:3 Amerykanin i Brytyjka wygrali trzy gemy z rzędu, dwukrotnie odbierając serwis przeciwnikom. Mecz trwał 59 minut.

Tym samym Amerykanka i Brytyjczyk są pierwsza parą od 37 lat, którzy wygrali dwa razy z rzędu US Open. Dla Murray to w sumie piąta wygrana w mikście, trzecia na Flushing Meadows. Dla Mattek-Sands to czwarty triumf w tej konkurencji, ma też cztery wygrane w deblu.

Finał

Bethanie Mattek-Sands (USA, WC)/Jamie Murray (Wielka Brytania, WC) – Hao-Ching Chan (Tajwan, 1)/Michael Venus (Nowa Zelandia, 1) 6:2, 6:3