US Open: Maraton Sakkari, 18- letnia Raducanu gra dalej

95

W czwartej rundzie turnieju US Open Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) ograła 6:2, 6:1 Shelby Rogers (USA). Amerykanka prowadziła 2:0, od tego momentu jedenaście gemów wygrała Brytyjka. Karolina Pliskova (Czechy, 4) wygrywa 7:5, 6:4 z  Anastazją Pawluczenkową (Rosja, 14). W pierwszym secie Czeszka miała przewagę breaka, tuż przed tiebreakiem uzyskała drugi przełamanie. W drugiej partii trzy breaki, dwa dla Pliskovej.

Po trwającym 3 godziny i 30 minut spotkaniu Maria Sakkari (Grecja, 17) zwycięża 6:7(2), 7:6(6), 6:3 z Biancą Andreescu (Kanada, 6). W pierwszym secie Greczynka miała przewagi przełamań. W tiebreaku od początku lepsza Kanadyjka. W drugiej partii to ona nie wykorzystała przewagi breaka. W tiebreaku za czwartą okazją Sakkari doprowadziła do wyrównania. W trzeciej odsłonie Bianca miała wyniki 3:1.