US Open: Linette w drugiej rundzie, Osaka następna w kolejce

39

W pierwszej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Magda Linette pokonała 6:3, 6:4 Astre Sharme (Australia).

Grały ze sobą po raz drugi. W tym roku w Bogocie lepsza okazała się Australijka. W pierwszym secie szły równo do stanu 3:3. Od tego momentu trzy gemy z rzędu zdobyła Polka. Przy 5:3 i własnym podaniu Magda obroniła jednego break-pointa.

W drugiej partii już w pierwszym gemie Linette zdobyła przełamanie. W czwartym gemie wybroniła break-pointa. Doprowadziła do stanu 5:4. Zrobiło się 0:40 przy jej podaniu. Zachowała zimną krew i odwróciła losy gema, tym samym awansowała do kolejnej rundy. Mecz trwał 92 minuty.

W drugiej rundzie zagra z Naomi Osaką (Japonia, 1), która broni tytułu. W pierwszej rundzie po trzy setowej walce wygrała 6:4, 6:7(5), 6:2 Annę Blinkową (Rosja). W pierwszym secie Rosjanka miała 4:1. Przy 6:5 Osaka nie wykorzystała jednej piłki meczowej.