US Open: Fręch nie dała rady Siegemund

39

W pierwszej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Laura Siegemund (Niemcy) pokonała 5:7, 6:3, 6:4 Magdalenę Fręch (Q).

Pierwszy set to pięć breaków. Trzy z nich zdobyła Polka. Za każdym razem to ona wychodziła na prowadzenia. Kluczowy by ten w jedenastym gemie. Własnym podaniem, broniąc break-pointa, po godzinie gry wyszła na 1:0. W trzecim gemie drugiej partii Magda nie wykorzystała szansy na przełamanie. Sama po chwili straciła serwis. Nie miała już szans na odrobienie strat.

W ostatnim secie Laura miał 3:1, Fręch zdołała wyrównać. Jednak znowu straciła serwis i już nie zdołała odwrócić losów spotkania. Po 160 minutach Siegmund awansuję do drugiej rundy. Tam zagra z Sofią Kenin (USA, 20).