US Open: Djokovic i Federer wygrali pod dachem

39

W meczach, które zagrano pod dachem ze względu na obfite opady deszczu w pierwszej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Kei Nishikori (Japonia, 7) ogrywa 6:2, 4:6, 6:3, 7:5 Bradley’a Klahna (USA). W drugim secie Kei prowadził 4:2. W czwartej partii Japończyk zmarnował prowadzenie 5:1. To jego 25 zwycięstwie w Nowym Jorku. Novak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 6:4, 7:6(3), 6:1 z Juanem Ignacio Londero (Argentyna). W pierwszym secie Londero miał 3:2 z breakiem, w drugiej partii prowadził 3:0.

Roger Federer (Szwajcaria, 3) znowu zaspał w pierwszym secie, ale ostatecznie pokonał 3:6, 6:2, 6:3, 6:4 Damira Dzumhura (Bośnia i Hercegowina). Roger miał 16 asów, pięć razy przełamał rywala, sam dwa razy stracił serwis. Dominik Koepfer (Niemcy, Q) ograł 6:4, 6:4, 7:6(2) Reilly’ego Opelkę (USA)

Druga runda

Kei Nishikori (Japonia, 7) – Bradley Klahn (USA) 6:2, 4:6, 6:3, 7:5

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:4, 7:6(3), 6:1

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 3:6, 6:2, 6:3, 6:4

Dominik Koepfer (Niemcy, Q) – Reilly Opelka (USA) 6:4, 6:4, 7:6(2)