US Open: Cabal i Farah z drugim Szlemem z rzędu

W finale debla mężczyzn na US Open, Nowy Jork (ATP, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah (Kolumbia, 1) pokonali 6:4, 7:5 duet Marcel Granollers (Hiszpania, 8)/Horacio Zeballos (Argentyna, 8).

W pierwszym secie szli równo do stanu 4:4. W dziewiątym gemie breaka zdobyli zawodnicy z Ameryki Południowej. Własnym podaniem po 42 minutach wyszli na prowadzenie. W drugiej partii przez siedem gemów Hiszpan i Argentyńczyk bronili pięciu break-pointów Sami zdobyli przełamanie w ósmym. Serwowali na wyrównanie, ale od tego momentu przegrali cztery gemy z rzędu. Po 90 minutach Kolumbijczycy odnieśli zwycięstwo. To ich drugi tytuł w Szlemie. W lipcu byli najlepsi na Wimbledonie, dzięki tej wygranej umocnią się na szczycie rankingu.

Finał debla

Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah (Kolumbia, 1) –   Marcel Granollers (Hiszpania, 8)/Horacio Zeballos (Argentyna, 8) 6:4, 7:5