US Open: Amerykanki za silne na polskie deblistki

94

Najbardziej znane tenisowe siostry Serena Venus Williams nie pozostawiły nadziei, w co celują na tegorocznym US Open (pula nagród: 1,856 mln dolarów) rozgrywanym na kortach twardych. Amerykanki wyrzuciły z turnieju rozstawione z numerem piętnastym Klaudię Jans – IgnacikKristinę Mladenovic z Francji. Polsko – francuski duet stawiał silny opór zwłaszcza w pierwszym secie, gdzie siostry Williams wygrały z przewagą tylko jednego przełamania. Drugi set to jednak dominacja złotych medalistek z Londynu, który panie z Saginaw zdobyły bez straty seta. Ostatecznie Serena i Venus Williams potrzebowały godziny i 6 minut, żeby pokonać Jans – Ignacik i Mladenovic 6:4 6:0.

Nieco więcej ugrał debel polsko – australijski, Alicja Rosolska/Jarmiła Gajdosova, które musiały uznać wyższość liderek światowego rankingu Liezel Huber i Lisy Raymond ze Stanów Zjednoczonych. Najlepsza żeńska para świata (wg rankingu WTA) wygrała cały mecz 6:2 7:5, na co potrzebowały godzinę i 24 minuty.

W III rundzie rozstawione z numerem pierwszym Huber i Raymond zagrają z deblem rozstawionym z numerem szesnastym Su – Wei Hsieh/Anabel Medina Garrigues (Tajwan/Hiszpania, 16), natomiast siostry Williams zmierzą się ze zwyciężczyniami spotkania pomiędzy Amerykankami Iriną Falconi i Marią Sanchez a rozstawionymi z numerem czwartym Rosjankami, Marią Kirilenko oraz Nadią Petrovą.