Ukraińcy chcą wykluczenia Karena Chaczanowa

183

Rosyjski tenisista Karen Chaczanow znalazł się w centrum kontrowersji po zamieszczeniu na Instagramie zdjęcia pomarańczowo-czarnej Wstęgi Świętego Jerzego. Ukraińcy są oburzeni zachowaniem sportowca, ponieważ symbol ten kojarzony jest z rosyjskim imperializmem i propagandą związaną z atakami na Ukrainę.

Zgodnie z zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, sportowcy neutralni nie mogą używać symboli narodowego, hymnu czy innych symboli związanych z Federacją Rosyjską czy Republiką Białorusi. Wpis tenisisty mógł naruszyć te zasady i skutkować jego wykluczeniem z turniejów ATP, ITF oraz igrzysk olimpijskich.

Karen Chaczanow, znany z osiągnięć sportowych, takich jak półfinały US Open i Australian Open, a także srebrny medal z igrzysk olimpijskich w Tokio, aktualnie zajmuje 18. miejsce w rankingu ATP. Przyszłość sportowca jest niepewna, a decyzja w sprawie ewentualnego wykluczenia zostanie zapewne podjęta w najbliższym czasie.

Kontrowersje wokół postępowania Chaczanowa wywołują wiele emocji zarówno wśród fanów tenisa, jak i sympatyków Ukrainy. Działanie tenisisty jest scrutynizowane na szeroką skalę, a jego dalsza kariera może być poważnie zagrożona. Czy rosyjski sportowiec będzie musiał ponieść konsekwencje swoich działań? Czas pokaże.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News