UCLA zwyciężają w mistrzostwach tenisowych NCAA

127

W sobotę zakończył się turniej tenisowy NCAA, w którym pierwszoklasiści Ethan Quinn z Georgii i Fangran Tian z UCLA zdobyli tytuły singlowe. W grze pojedynczej mężczyzn Quinn pokonał Ondreja Stylera z Michigan 6:7 (2), 7:6 (5), 6:2, zostając trzecim zawodnikiem z Georgii i czwartym studentem pierwszego roku w historii, który zdobył koronę. Quinn z Fresno w Kalifornii zamknął sezon 17 zwycięstwami z rzędu, mając rekord 34-10.

Tian została drugą zawodniczką z UCLA, która zdobyła tytuł kobiet, wygrywając 6:4, 6:2 z Layne Sleeth. Tian z Pekinu nie straciła seta w sześciu meczach w Orlando na Florydzie, kończąc sezon z rekordem 30-7. Tytuł kobiecy dla UCLA zdobyła wcześniej Keri Phebus w 1995 roku.

W deblu mężczyzn Andrew Lutschaunig i James Trotter z Ohio pokonali Cleeve’a Harpera i Eliota Spizzirri z Teksasu 6:4, 6:4, zdobywając drugie mistrzostwo w deblu dla drużyny Buckeyes.

W deblu kobiet Fiona Crawley i Carson Tanguilig pokonały Reese Brantmeier i Elizabeth Scott 6:1, 2:6, 11:9 w pojedynku obejmującym całą Karolinę Północną, zdobywając trzecią podwójną koronę w historii programu. W zeszły weekend Karolina Północna zdobyła swoje pierwsze drużynowe mistrzostwa kobiet, a Virginia obroniła tytuł mężczyzn.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News