Toni Nadal i jego opinia o sezonie 2020

Toni Nadal, stryj Rafaela Nadala w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika El Pais podsumowuje sezon w 2020 roku i patrzy w przyszłość.

Biorąc pod uwagę, że to był dziwny sezon, ocena musi być pozytywna. Zdobycie Pucharu Muszkieterów i 13. triumf Rafaela w Rolandzie Garrosie w pełni to uzasadnia. Porażka jest bolesna ze względu na rangę turnieju. Rafael przez cały tydzień prezentował świetną grę i wymknęła mu się okazja na zdobycie trofeum, którego jeszcze nigdy nie wygrał. Gra, jaką Rafael pokazał w Rolandzie Garrosie i ATP Finals, daje mi nadzieję, że w ciekawie zapowiadającym się sezonie 2021 będzie miał ekscytujące możliwości.

O przyszłym sezonie

Jestem przekonany, że Dominic Thiem, Daniił Miedwiediew, Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev definitywnie wykonali krok naprzód. A Novak Djokovic, Roger Federer i Rafael będą walczyć do granic swoich sił, by wspinać się w klasyfikacji triumfów w Wielkim Szlemie i w innych największych turniejach. Panorama, która maluje się na horyzoncie miłośników tenisa, jest naprawdę ekscytująca