Tommy Paul zdobywa tytuł w Dallas

183

Tommy Paul, rozstawiony z numerem drugim, wygrał swój drugi tytuł ATP w karierze, pokonując nierozstawionego Marcosa Girona 7:6 (3), 5:7, 6:3 w finale Dallas Open. Był to pierwszy tytuł Paula w Stanach Zjednoczonych, co czyni go drugim najwyżej sklasyfikowanym Amerykaninem na liście ATP.

Paul utrzymał swoją grę serwisową, zdobywając decydujący set oraz wykorzystując błędy Girona. Dla 26-letniego Paula to czwarty finał ATP, a poprzedni tytuł zdobył w 2021 roku w Sztokholmie.

30-letni Giron, który pokonał dwóch innych przeciwników z pierwszej dwudziestki, próbował zdobyć swój pierwszy tytuł ATP. Po przełamaniu serwisu w 11. gemie drugiego seta, udało mu się wygrać ten set, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Paula.

Ważnym momentem meczu był również komplement Paula skierowany w stronę Girona, pochwalający go za grę i podkreślający, że obaj zawodnicy zasłużyli na miejsce w finale.

Turniej Dallas Open zostanie przesunięty do większej lokalizacji, Ford Center w The Star, siedzibie Dallas Cowboys z ligi NFL. Obiekt ten będzie miał pojemność około 6000 fanów i ma na celu przyciągnięcie większej publiczności.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News