Tokio: Linette nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu

24

Magda Linette zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA w Tokio (pula nagród: 250 000 dolarów) na II rundzie. Porażka 2:6 7:6(5) 3:6 z Viktoriją Golubic (Szwajcaria) jest wyjątkowo bolesna, ponieważ przed rokiem w tym zawodach awansowała do finału, a to oznacza, że straci wiele rankingowych punktów.

Obie panie spotkały się ze sobą po raz drugi w karierze. W 2011 roku Linette pewnie wygrała 6:2 6:1, ale tamten mecz rozgrywany był na nawierzchni ziemnej.

Dzisiejszy mecz również mógł być wyjątkowo jednostronny. Golubic prowadziła już 6:2 4:1 i wydawało się, że pewnie zmierza po gładkie zwycięstwo. Linette w ostatniej chwili rzuciła się jednak do odrabiania strat. Drugiego seta biało-czerwona wygrała 7:6(5), ale nie zdołała pójść za ciosem i w decydującej odsłonie gry uległa 3:6. Cały mecz trwał 2 godziny i 34 minuty.

Porażka oznacza, że w najnowszym rankingu WTA Linette wypadnie poza czołową setkę rankingu WTA. W najlepszym wypadku będzie sklasyfikowana na 108. pozycji.