Tokio: Łatwa wygrana Nishikori’ego

35

Kei NishikoriKei Nishikori (Japonia, 4) wygrał 2:0 (6:3 6:4) z Ivanem Dodigiem (Chorwacja) w II rundzie turnieju w Tokio. Japończyk po świetnym US Open, wygranej imprezie w Kuala Lumpur kontynuuje serię zwycięstw. Tym razem nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Dodiga, który od kilku tygodni gra przeciętnie. W pierwszym secie turniejowa „czwórka” przełamała dopiero pod koniec partii, jednak to wystarczyło by wyjść na prowadzenie w meczu.

W drugiej części rywalizacji Nishikori zaczął niepewnie i stracił swoje podanie. Po tym zaczął grać tak jak w otwierającym secie, ofensywa, znakomite wymiany i skutkiem były dwa przełamania dla Kei’a. Chorwat nie odpowiedział już na to i musiał pogodzić się z porażką w II rundzie. W kolejnej fazie Japończyk zmierzy się z Donaldem Young’iem (USA).

Steve Johnson (Stany Zjednoczone) vs. Marcel Granollers (Hiszpania) 4:6 6:3 6:4

Kei Nishikori (Japonia) vs. Ivan Dodig (Chorwacja) 6:3 6:4

Golubev A. (Kazachstan) vs. Sock J. (Stany Zjednoczone) 3:6 6:1 5:7

Gilles Simon (Francja) vs. Gilles Muller (Luksemburg) 4:6 7:6 (1) 6:3

Tatsuma Ito (Japonia) vs. Benjamin Becker (Niemcy) 3:6 3:6