Tajwan: Switolina uniknie starcia z rodaczką

250

Elina Switolina (Ukraina) jest najwyżej rozstawioną tenisistką w Taiwan Open (pula nagród: 250 000 dolarów). Swoimi wynikami będzie próbowała nawiązać do Venus Williams (USA), która w zeszłym roku, jako turniejowa ,,jedynka”, wygrała całą imprezę w Tajwanie bez straty seta.

Pierwszą rywalką 22-letniej zawodniczki z Odessy była Jewgienija Rodina (Rosja). Switolina bardzo szybko wskazała niżej notowanej przeciwniczce miejsce w szeregu. Kiedy pozwoliła jej wygrać pierwszego gema, na tablicy wyników widniał już rezultat 6:0 3:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 6:3. W pierwszym secie Rodina była zupełnie bezradna i zdobyła tylko siedem punktów.

Wiele wskazywało na to, że w II rundzie dojdzie do ,,ukraińskiego starcia”, ale plany naszym sąsiadkom ze wschodu pokrzyżowała Lucie Hradecka (Czechy). Wybitna czeska deblistka rozpoczęła turniej w Tajwanie od kwalifikacji. W turnieju głównym poszła za ciosem i wygrała 7:6(3) 4:6 6:1 z Kateryną Kozłową (Ukraina). Teraz poprzeczka zostanie zawieszona przed Hradecką jeszcze wyżej, ponieważ jej kolejną przeciwniczką będzie Switolina.

Jedyną zawodniczką rozstawioną, która nie zdołała awansować do II rundy jest Jelena Jankovic (Serbia). Była liderka rankingu WTA przegrała 7:6(4) 5:7 4:6 z Kurumi Narą (Japonia). Jankovic nie nawiązała do udanego dla siebie Australian Open, gdzie w III rundzie była o włos od pokonania Swietłany Kuzniecowej (Rosja). Nara o awans do ćwierćfinału powalczy z Lin Zhu (Chiny), który niespodziewanie wygrała z Magdą Linette.

Apetyt na turniejowe zwycięstwo ma na pewno Samantha Stosur (Australia). Tenisistka z Antypodów ma za sobą fatalne występy przed własną publicznością. W Tajwanie spróbuje zmazać plamę i udowodnić, że wciąż stać ją na wygrywanie meczów w cyklu WTA. Zaczęła obiecująco, od zwycięstwa 6:2 6:4 nad Danką Kovinic (Czarnogóra). W kolejnej rundzie zmierzy się z Dalilą Jakupovic (Słowenia), która pokonała 7:6(2) 6:3 Francescę Schiavone (Włochy).