Tajpej: Fręch uległa kwalifikantce w 1/8 finału

44

Magdalena Fręch nie zrobi furory w challengerze WTA w Tajpej (pula nagród: 125 000 dolarów). 19-latka z Łodzi przegrała w 1/8 finału 6:1 3:6 4:6 z Weroniką Kudermetową (Rosja), która do turnieju głównego przedzierała się przez kwalifikacje.

Początek meczu przebiegał po myśli naszej reprezentantki, która w pierwszym secie straciła tylko jednego gema. Druga odsłona rywalizacji była już znacznie bardziej wyrównana, ale na jej początku również nie było większych powodów do niepokoju. Polka dwukrotnie objęła prowadzenie z przewagą przełamania, ale nie potrafiła odskoczyć na dwa gemy przewagi. Od stanu 3:2 przegrała cztery gemy z rzędu i niespodziewanie kwalifikantka z Rosji doprowadziła do remisu.

Trzeci set miał niestety podobny przebieg. Fręch prowadziła 3:1, ale po raz kolejny przytrafiła się jej seria czterech przegranych gemów. Na koniec podjęła jeszcze walkę, ale na odrobienie strat było za późno. Kudermetowa wygrała 1:6 6:3 6:4 i zrewanżowała się naszej reprezentantce za porażkę z poprzedniego sezonu.

O awans do półfinału 20-letnia Rosjanka powalczy z Naomi Broady (Wielka Brytania).