Taipei: Stachowski zrewanżował się Przysiężnemu za bolesną porażkę

67

Michał Przysiężnemu nie udało się po raz drugi w karierze pokonać Serhija Stachowskiego. W I rundzie challengera w Taipei rozstawiony z numerem piątym Ukrainiec pokonał doświadczonego Polaka 6:7(7) 7:5 6:1.

Obaj panowie po raz pierwszy spotkali się ze sobą w lipcu ubiegłego roku. Wówczas lepszy okazał się ,,Ołówek”, który wygrał 3:0 w setach i zapewnił Polsce niezwykle ważny punkt w rywalizacji z Ukraińcami. Niestety dziś Przysiężnego stać było na wygranie tylko jednej partii.

Nasz reprezentant bardzo dobrze rozpoczął mecz i po obronie dwóch piłek setowych wygrał pierwszą odsłonę gry 7:6(7). W drugiej partii Ukrainiec zaserwował aż dziewięć asów i to one poprowadziły go do zwycięstwa 7:5. Przysiężny w tej części gry miał jednak swoje okazje. Przy stanie 4:4 32-letni tenisista z Głogowa zmarnował break-pointa, który był jednocześnie ,,małą piłką meczową”. Decydujący set to już absolutna dominacja Stachowskiego, który stracił w tym okresie tylko jednego gema.

W 1/8 finału rozstawiony z ,,piątką” Stachowski zagra z Jasonem Jungiem, który obecnie reprezentuje Tajwan, lecz wcześniej grał pod amerykańską flagą.