Szwajcarskie media po porażce Rogera Federera w Sttutgarcie

“Federer traci wygraną przeciwko Haasowi pomimo dobrego startu” taki tytuł ma artykuł w serwisie internetowym dziennika “Blick”. Powrót po 73 dniach do rozgrywek okazał się nieudany. Podkreślany jest znakomity pierwszy set w wykonaniu Szwajcara. Główną przyczynę porażki upatruje się w barku ogrania.

“Krótka podróż Rogera Federera” podaje na swoim portalu dziennik “Neue Zuericher Zeitung”. Szwajcar po raz pierwszy od 15 lat przegrał pierwszy pojedynek na trawie. Haas nazwany jest zawodnikiem, który nie daje łatwo za wygraną.  Szwajcar grał zbyt pasywnie, niewiele było w jego wykonaniu akcji serve and volley.

“Czasami taki szok jest dobry” taki tytuł nosi artykuł  w portalu internetowym dziennika Tages Anzeiger. Dalej jest mowa o gorzkiej porażka ze swoim kumplem. Przegrana na inaugurację sezonu na trawie określona jest jako szokująca. Podkreśla się, że nie jest łatwo znaleźć rytm po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Szwajcarski portal sport.ch tytułuje artykuł: “Powrót nie udał się : Federer przegrywa z Haasem pomimo piłki meczowej”. Serwis podkreśla małą skuteczność gry Szwajcara. Za to Niemiec grał bardzo skutecznie. Jest to pierwsza przegrana w pierwszym spotkaniu od Szanghaju 2015, gdzie Federer przegrał z Ramosem.