Turniej WTA 1000 w Rzymie ma wystawić na kort światową czołówkę, ale atmosferę przyćmiły spory związane z Roland Garros. Aryna Sabalenka wraz z 19 innymi czołowymi tenisistkami i tenisistami wystosowała list domagający się sprawiedliwszego podziału przychodów, a Białorusinka zapowiedziała możliwy bojkot: „Myślę, że w pewnym momencie dojdzie do bojkotu. Czuję, że to będzie jedyny sposób, by walczyć o swoje prawa.”
Przedstawicielka Igi Świątek, Daria Sulgostowska, przekazała, że nasza najlepsza zawodniczka popiera ogólne stanowisko graczy i zależy jej na otwartym dialogu oraz respektowaniu wyznaczonych reprezentantów, którzy prowadzą rozmowy. Na konferencji w Rzymie głos zabrała także Rybakina, która stwierdziła, że jeśli większość zdecyduje o bojkocie, ona to poprze.
Kibice skupiają się jednak na rywalizacji na korcie – Świątek przystąpi do turnieju od drugiej rundy i jej rywalką będzie Daria Kasatkina bądź Caty McNally; z Australijką ma bilans 7-1, a z Amerykanką 2-0.
W skrócie:
- Aryna Sabalenka i 19 innych czołowych zawodników wystosowali list w sprawie podziału zysków.
- Iga Świątek wspiera potrzebę dialogu między graczami a organizatorami i szanuje wyznaczonych przedstawicieli.
- Świątek zainauguruje występ w Rzymie od drugiej rundy; potencjalne przeciwniczki to Daria Kasatkina lub Caty McNally, z którymi ma odpowiednio bilanse 7-1 i 2-0.
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News














