Szef WTA zwraca się do kibiców

Ostatnie tygodnie to nie jest najlepszy czas dla szefów organizacji tenisowych. W liście do kibiców szef WTA Steve Simon mówi, jak wygląda obecna sytuacja.

Drodzy fani WTA

Jak zapewne wiecie, ze względu na pandemię koronawirusa sezon zawodowego tenisa został zawieszony do 7 czerwca. Chociaż nie jest to łatwa decyzja, jest to niewątpliwie właściwy sposób działania, a rozgrywki turniejowe zostaną wznowione dopiero po tym, jak odpowiednie władze i eksperci od zdrowia publicznego udzielą informacji, że jest to bezpieczne.

Ponieważ tenisistki pochodzą z ponad 80 krajów i regionów, a zawodowy sezon obejmuje sześć kontynentów, zaangażowanie WTA w pomoc w zakończeniu globalnego kryzysu jest najwyższym priorytetem. Nie ma nic ważniejszego niż dobro wszystkich w naszej rodzinie WTA, w tym lojalnych fanów, takich jak wy. W tej chwili szersze społeczeństwo zajmuje się tym globalnym kryzysem zdrowotnym i wszyscy staramy się wykonywać swoją rolę jako jednostki.

W tym niepewnym okresie jestem pod wrażeniem siły i perspektywy przedstawionej przez nasze wspaniałe zawodniczki, na czele z wybranymi do rady zawodniczej Kristie Ahn, Gabrielą Dabrowski, Madison Keys, Johanną Kontą, Aleksandrą Krunić, Anastazją Pawluczenkową, Sloane Stephens i Donną Vekić. Ich wkład jest istotny w toczących się dyskusjach między wszystkimi kluczowymi zainteresowanymi stronami.

Pragnę również złożyć hołd naszym oddanym i prężnym partnerom turniejowym, którzy są podstawą WTA Tour. Każde wydarzenie tenisowe wymaga prawdziwego wysiłku społeczności, angażując sponsorów i lokalnych dostawców, personel i wolontariuszy oraz niezliczone godziny planowania i ciężkiej pracy. Nadal ściśle współpracujemy z naszymi dyrektorami turniejów i ich zespołami, aby opracować zarówno krótkoterminowe rozwiązania, jak i długoterminowe strategie.

W międzyczasie dołożymy wszelkich starań, aby informować was i zachęcać do pozostawania w kontakcie z ulubionymi zawodniczkami i turniejami za pośrednictwem ich kanałów społecznościowych oraz platform społecznościowych i strony internetowej WTA. Bądźcie bezpieczni i dziękuję za wasze wsparcie i zrozumienie. To dzięki wam tenis jest wiodącym sportem na świecie dla kobiet. Nie możemy się już doczekać powrotu do akcji.

Z poważaniem
Steve Simon, prezes i dyrektor generalny WTA