Szczerość Bautisty

Roberto Bautista wywiadzie dla portalu mówi , czym dla niego jest tenis. atptour.com.

W ciągu ostatnich czterech lat przez 24 godziny na dobę odczuwałem stres. Przez sześć miesięcy widywałem mojego ojca na oddziale intensywnej terapii, potem przez kolejne pięć w Instytucie Guttmanna w Barcelonie, gdzie spotykałem także 15-letnie dzieci po wypadkach motocyklowych, które były w takiej samej sytuacji jak mój ojciec.

Ilekroć wyjeżdżałem na turnieje, czułem, że mój ojciec mnie potrzebuje. To naprawdę nie było łatwe doświadczenie. Miałem to szczęście, że mogłem go pożegnać w ostatnich minutach jego życia. Rodzicie wiele mnie nauczyli o życiu. Tenis natomiast pomagał mi mieć wolną głowę, bo mogłem skoncentrować się na pracy i nie myśleć o problemach w domu. Tenis to moja ucieczka, coś, co pomaga mi sobie radzić z tym, co się wydarzyło.

Dla sportu daję z siebie wszystko, aby konkurować na najwyższym poziomie i żyć najlepszym momentem swojej kariery. Ciężko pracuję i dbam o zdrowie. To, co mnie motywuje, to rywalizowanie. Staram się rozwijać i ulepszać swoją grę. Celem, jaki chcę osiągnąć, jest występ w ATP Finals