Szczecin: Polski ćwierćfinał zakończony triumfem Drzewieckiego

Nadspodziewanie szybko zakończyło się ostatnie czwartkowe starcie na kortach ziemnych przy Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, gdzie rozgrywany jest challenger Pekao Szczecin Open (pula nagród: 127 tys. euro). W meczu dnia występujący dzięki “dzikiej karcie” Karol Drzewiecki oraz Filip Polasek (Słowacja) pokonali Grzegorza PanfilaWołodymira Użyłowskiego (Ukraina) 6:3 6:1.

Na pewno podczas spotkania nie mogło dojść do problemów komunikacyjnych, ponieważ w obu parach każdy z partnerów mógł mówić w swoim języku.

Nie spodziewałem się, że pójdzie to tak szybko. Liczyłem na bardzo zacięty pojedynek, bo Grzegorz ze swoim partnerem są zgrani. Po wyniku widać, że to my wyciągnęliśmy więcej wniosków i lepiej się prezentowaliśmy się jako para – powiedział po meczu Drzewiecki.

W swoim pierwszym w karierze półfinale imprezy challengerowej Drzewiecki zmierzy się z rozstawionymi z numerem drugim Romainem Arneodo (Monako) i Jonathanem Eyssericem (Francja), którzy już we wtorek wygrali 7:6 (5) 7:5 z rosyjskim duetem Iwan Gakhow/Aleksander Pawliuczenkow.


Ćwierćfinał:

Drzewiecki/Polasek (Polska/Słowacja) – Panfil/Użyłowski (Polska/Ukraina) 6:3 6:1.