Szczecin: Molleker eliminuje Monteiro

Z roli “czarnego konia” tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open 9pula nagród: 127 tys. euro) jak na razie bezbłędnie wywiązuje się Rudolf Molleker (Niemcy). W spotkaniu drugiej rundy siedemnastolatek okazał się lepszy od rozstawionego z numerem piątym Thiago Monteiro (Brazylia, 5), ogrywając go 6:3 7:5.

W ostatnim czwartkowym starciu ciekawie zwłaszcza w końcówce, bo mimo prowadzenia 3:1, w dziesiątym gemie tenisista zza naszej zachodniej granicy dał się przełamać “na sucho” i notowany ponad sto pozycji wyżej rywal był bliski powrotu do rywalizacji. Po kilku chwilach Molleker znów złapał breaka i tej przewagi z rąk już nie wypuścił, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Jego ćwierćfinałowym przeciwnikiem będzie “szczęśliwy przegrany” z kwalifikacji Roberto Marcora (Włochy), który w konfrontacji dwóch przedstawicieli Italii cieszył się ze zwycięstwa 6:2 6:4 nad Andreą Arnaboldim (Włochy).

Najwyżej oznaczonym graczem w drabince pozostaje grający z czwórką Guido Andreozzi (Argentyna, 4). Na otwarcie czwartkowych zmagań ubiegłoroczny finalista challengera w Poznaniu wygrał 6:4 6:3 z Mario Vilellą Martinezem (Hiszpania).

W walce o miejsce w półfinale dojdzie do rewanżu za zeszły finał Poznań Open, ponieważ Argentyńczyk spotka się z Aleksiejem Watutinem (Rosja). Mistrz z Wielkopolski sprzed roku potrzebował dwóch godzin i pięciu minut, żeby pokonać 6:7 (10) 6:1 6:0 Lorenzo Giustino (Włochy).


Czwartkowe wyniki II rundy:

Guido Andreozzi (Argentyna, 4) – Mario Vilella Martinez (Hiszpania) 6:4 6:3

Rudolf Molleker (Niemcy) – Thiago Monteiro (Brazylia, 5) 6:3 7:5

Roberto Marcora (Włochy) – Andrea Arnaboldi (Włochy) 6:2 6:4

Aleksiej Watutin (Rosja) – Lorenzo Giustino (Włochy) 6:7 (10) 6:1 6:0.