Szczecin: Janowicz i Gasquet wygrywają zgodnie z planem

40

Od zwycięstwa tegoroczny występ w Pekao Szczecin Open (pula nagród: 127 tys. euro) rozpoczął rozstawiony z numerem szóstym Jerzy Janowicz. Inauguracyjne starcie z Guillermo Duranem (Argentyna) zostało przerwane po pierwszym secie z powodu opadów deszczu, ale to nie wybiło z rytmu łodzianina, który po powrocie triumfował 6:4 6:1.

– Zdecydowanie wolę grać, jak jest ciepło, ale trzeba było się dostosować do wieczornych warunków i dokończyć to spotkanie. Wilgotny wolny kort i mokre ciężkie piłki to nie są warunki sprzyjające mojej grze. Tym bardziej się cieszę, że wszystko potoczyło się po mojej myśli. Cieszę się, że po przerwie szybko odebrałem mu serwis, ponieważ to pomogło mi w odniesieniu zwycięstwa – powiedział na konferencji prasowej „Jerzyk”.

Spotkanie drugiej rundy Polak rozegra już w środę. O miejsce w ćwierćfinale powalczy z Kenny’m de Schepperem (Francja), który po nieco ponad półtoragodzinnym meczu wygrał z Oscarem Otte (Niemcy) 7:5 6:2.

Bez większych problemów przez pierwszą rundę przeszedł kolejny z trójkolorowych, Richard Gasquet (Francja, 1). Największa gwiazda jubileuszowej edycji największego turnieju w Polsce oddał zaledwie trzy gemy notowanemu w dziewiątej setce obecnemu mistrzowi naszego kraju, Marcinowi Gawronowi.

Ćwierćfinał dla trzydziestej rakiety świata powinien być tylko kwestią czasu, ponieważ w swoim drugim pojedynku również będzie zdecydowanym faworytem, a jego przeciwnikiem będzie Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania), który we wtorek potrzebował pięciu kwadransów, żeby ograć 6:2 6:3 przebijającego się przez kwalifikacje Robina Stanka (Czechy).