Szczecin: Błyskawiczny finał! Giannessi znokautował Browna

33

Równo godzinę trwało finałowe starcie Alessandro Gianessiego (Włochy) i Dustina Browna (Niemcy). 26-letni reprezentant Italii wygrał 6:2 6:3 i zdobył pierwsze trofeum w zawodach z cyklu ATP Challenger Tour.

Była to czwarta bezpośrednia konfrontacja tych dwóch tenisistów. Co ciekawe, jedna z nich miała miejsce właśnie w Szczecinie. Pięć lat temu również skuteczniejszy okazał się Gianessi. Dwa pozostałe mecze padły łupem reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów.

Dzisiejszy pojedynek od początku nie układa się po myśli Browna. W pierwszym gemie wygrał co prawda bez straty punktu, ale już pięć minut później dał się przełamać ,,na sucho”. Było to jedno z dwóch przełamań w pierwszej partii. Autorem drugiego również był Gianessi, który imponował cierpliwością i świetnym przygotowaniem fizycznym. Brown popełniał z kolei dużo niewymuszonych błędów i zupełnie nie potrafił odnaleźć właściwego rytmu. Po niespełna pół godzinie gry 26-letni tenisista z La Spezii wygrał pierwszą partię 6:2

W drugim secie obraz gry się nie zmienił. Gianessi wciąż wytrzymywał wymiany i czekał na błędy Niemca. Było ich na tyle sporo, że udało się mu się wywalczyć kolejne dwa przełamania. Sam Gianessi w drugiej partii nie musiał bronić ani jednego break-pointa. Brown zupełnie zawiódł i już po godzinie gry musiał pogodzić się z porażką. Zupełnie w innym humorze był Gianessi, który osiągnął w Szczecinie jeden z największych sukcesów w karierze.

W rankingu ATP Gianessi awansuje na 145. miejsce. Mimo porażki w finale na najwyższą pozycję przesunie się Dustin Brown. Od jutra Niemiec będzie 68. rakietą świata.