Szczecin: Begemann i Bury najlepsi w deblu

52

Andre Begemann (Niemcy) i Aliaksandr Bury (Białoruś) wygrali 7:6(3) 6:7(7) 10:4 z Johanem Brunstromem i Andreasem Siljestromem (obaj ze Szwecji) w finale gry podwójnej Pekao Szczecin Open (pula nagród: 106 500 euro). Spotkanie było niezwykle zacięte, trwało aż godzinę i 58 minut.

Wyniki niemiecko-białoruskiej pary muszą budzić podziw. W Szczecinie wystąpili ze sobą dopiero po raz drugi. Debiut przypadł podczas challengera w Cordenons, gdzie również nie mieli sobie równych.

Początek dzisiejszego spotkania nie był jednak w ich wykonaniu najlepszy. Już w pierwszym gemie dali się przełamać, ale po zmianie stron błyskawicznie doprowadzili do remisu. Były to jedyne gemy przegrane przez serwujących w tej partii. W tie-breaku Begemann i Bury nie dali szans rywalom i wygrali 7:3. Drugi set również zakończył się tie-breakiem, który tym razem nie był poprzedzony ani jednym przełamaniem. Brunstrom i Siljestrom prowadzili w nim już 5:0, ale roztrwonili całą przewagę. Końcówka znów należała do nich, dzięki czemu wygrali 7:6(7). O tym w czyje ręce trafi trofeum zadecydował super tie-break. Begemann i Bury wygrali 10:4 i po niespełna dwóch godzinach gry mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Begemann już po raz drugi cieszył się ze zwycięstwa w Szczecinie. Pierwsze trofeum zgarnął w 2012 roku, kiedy to jego partnerem był Martin Emmrich. W finale okazali się wówczas lepi od Mateusza Kowalczyka i Tomasza Bednarka.

_

Wynik meczu finałowego:

Begemann/Bury (Niemcy/Białoruś) – Brunstrom/Siljestrom (Szwecja/Szwecja) 7:6(3) 6:7(7) 10:4