Szczecin: Bednarek nie poszedł za ciosem

41

Albert Montanes i Inigo Cervantes (obaj z Hiszpanii) wygrali 6:4 6:3 z Tomaszem Bednarkiem i Rameezem Junaidem (Australia) w ćwierćfinale Pekao Szczecin Open (pula nagród: 106 500 euro). Polsko-australijska narobiła apetytu kibicom, w poprzedniej rundzie wyrzucając poza burtę turnieju parę rozstawioną z numerem pierwszym.

W pierwszej partii Bednarek i Junaid prowadzili z przewagą przełamania, ale okazało się, że były to tylko miłe złego początki. Cervantes i Montanes z każdym kolejnym gemem coraz pewniej czuli się na korcie i zaczęli odrabiać straty. Najpierw doprowadzili do remisu 3:3, a kolejne przełamanie dołożyli w samej końcówce seta, czym zapewnili sobie zwycięstwo 6:4 w premierowej odsłonie gry.

W drugim secie dominacja serwujących była znacznie większa. Cervantes i Montanes wygrali na returnie tylko siedem punktów, ale nawet tak skromny dorobek pozwolił im osiągnąć przewagę przełamania. Bednarek i Junaid w gemach serwisowych przeciwników zdobyli o dwa punkty więcej, ale start odrobić się nie udało. Po godzinie i 11 minutach gry hiszpańska para mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

Cervantes i Montanes o awans do finału powalczą z Andre Begemannem (Niemcy) i Aliaksandrem Burym (Białoruś), którzy w swoim meczu ćwierćfinałowym okazali się lepsi od duetu rozstawionego z numerem czwartym.

_

Wynik meczu 1/4 finału:

Cervantes/Montanes (Hiszpania/Hiszpania) – Bednarek/Junaid (Polska/Australia) 6:4 6:3