Sydney: Kerber i Cibulkova znów zawiodły

92

Do wielu niespodziewanych rezultatów dochodzi w kobiecych rozgrywkach na początku 2017 roku. Poniżej oczekiwań spisują się m.in. Angelique Kerber (Niemcy) i Dominika Cibulkova (Słowacja), które nie zdołały awansować do fazy ćwierćfinałowej w Apia International Sydney (pula nagród: 776 000 dolarów).

Liderka rankingu WTA nie sprostała utalentowanej Darii Kasatkinie (Rosja). 19-letnia reprezentantka naszych sąsiadów ze wschodu wygrała 7:6(2) 6:2. Kerber miała duże problemy od samego początku pojedynku. W pierwszym secie dwukrotnie musiała odrabiać stratę przełamania, a w 10. gemie bronić piłki setowej. Ostatecznie uległa rywalce dopiero po rozgrywce tie-breakowej. W drugim secie Kasatkina zdołała wygrać cztery gemy z rzędu, co poskutkowało awansem do ćwierćfinału po godzinie i 32 minutach rywalizacji. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Johanna Konta (Wielka Brytania). Turniejowa ,,szóstka” pokonała 6:1 6:3 Darię Gavrilovą (Australia).

W ćwierćfinałach nie zobaczymy również Dominiki Cibulkovej. Triumfatorka zeszłorocznych finałów WTA przegrała 4:6 3:6 z Eugenie Bouchard (Kanada). Podopieczna Mateja Liptaka może szczególnie żałować porażki w pierwszym secie, ponieważ dwukrotnie prowadziła w nim z przewagą przełamania. O awans do półfinału Bouchard powalczy z Anastazją Pawliuczenkową, która w ,,rosyjskim” starciu okazała się lepsza od Swietłany Kuzniecowej. Mecz zakończył się wynikiem 7:5 6:3.

Najniżej sklasyfikowaną tenisistką, która przedostała się do ćwierćfinału jest Ying-Ying Duan (Chiny). Tenisistka z Państwa Środka zajmuje w rankingu WTA 103. miejsce. Ostatnio znajduje się jednak w wysokiej formie, co potwierdziła w pojedynku z Coco Vandeweghe (USA). Zwycięstwo 6:3 6:2 zajęło Chince tylko godzinę i trzy minuty. W nagrodę dostanie okazję do rewanżu na Agnieszce Radwańskiej, z którą przegrała przed tygodniem w Shenzen.