Sybin: Życiowy sukces Dembka, awans Majchrzaka

25

Michał Dembek i Kamil Majchrzak awansowali do 1/8 finału challengera rozgrywanego ziemnych kortach w rumuńskim Sybinie (pula nagród: 42 500 euro). Obaj wyrzucili poza burtę turnieju rozstawionych tenisistów.

Dembek występuje w turnieju dzięki ,,dzikiej karcie”. Nie miał szczęścia w losowaniu i w 1. rundzie trafił na rozstawionego z numerem siódmym Miljana Zekicia (Serbia), który przed tygodniem dotarł do finału challengera w Banja Luce. Spotkanie obu tenisistów było zaplanowane na wczoraj, ale opady deszczu umożliwiły rozegranie tylko jednego seta. Nasz reprezentant wygrał pierwszą partię 6:4. Zekic miał dodatkowy czas na odpoczynek i przeanalizowanie dotychczasowej gry, co wykorzystał w drugiej odsłonie, którą wygrał 6:3. W trzecim secie górą ponownie był Dembek. Nasz 19-letni reprezentant roztrwonił prowadzenie 5:2, ale w końcówce zdołał zadać decydujący cios. Po 2 godzinach i 31 minutach gry mógł cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 3:6 7:5. Dla Dembka to największy sukces w karierze. Zekic w rankingu ATP jest sklasyfikowany od niego prawie 1000 miejsc wyżej!

Kamil Majchrzak również miał zagrać swój mecz we wtorek. W jego przypadku dość szybko okazało się, że nie ma szans, aby mecz odbył się zgodnie z planem i został przeniesiony na środę. Rywalem 20-latka z Piotrkowa Trybunalskiego był Marton Fucsovics (Węgry), rozstawiony w turnieju z numerem trzecim. 24-letni Węgier zmagał się jednak z problemami zdrowotnymi i przy stanie 5:7 1:4 zdecydował się przedwcześnie opuścić kort.

Kolejnym przeciwnikiem Michała Dembka będzie Vaclav Safranek (Czechy). Na swojego następnego przeciwnika wciąż czeka Kamil Majchrzak, będzie nim Lorenzo Giustino (Włochy) albo Dragos Dima (Rumunia).