Świąteczne zakupy na raty? Tak – byle z głową!

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia niosą za sobą mnóstwo dodatkowych wydatków. Jeżeli chcemy spędzić ten czas miło i bez zamartwiania się o to, że czegoś zabraknie nam lub naszej rodzinie – poniesienie wydatków jest niestety nieuniknione. Nie każdemu udaje się odkładać przez cały rok pieniądze z przeznaczeniem na świąteczne szaleństwo. Może zatem warto pomyśleć o kupnie prezentów na raty? To właśnie prezenty pochłaniają bowiem lwią część domowego budżetu. Chcesz wiedzieć, jak mądrze kupić prezenty na raty? Zerknij do naszego artykułu.

Zakupy na raty – jak i gdzie można ich dokonać?

Podpisywanie umowy kredytowej nawet dziś kojarzy się głównie z wizytą w banku. Niemniej współcześnie można dokonać zakupów na raty niemal w każdym sklepie internetowym. Zamówienie prezentów przez internet na raty staje się więc idealną opcją na święta. Takie zakupy ratalne to nic innego jak umowa o kredycie konsumenckim, lecz zawarta w bardziej przyjazny i bezproblemowy sposób. Gdzie można dokonać zakupów na raty? Jak już wspomnieliśmy – obecnie w większość sklepów internetowych z elektroniką, zabawkami, meblami, dekoracjami, dziełami sztuki, sprzętem sportowym, a nawet z kosmetykami czy książkami. Sklepy te współpracują z różnymi bankami, jak na przykład BNP Paribas Bank Polska S.A., Credit Agricole, Alior Bank czy Consumer Bank. Ponadto dostępne są również zakupy na raty Allegro.

Kredyt ratalny – na co można go wydać?

Jeśli robisz zakupy na raty, to po prostu zobowiązujesz się do spłaty zaciągniętego w ten sposób kredytu ratalnego. Jak wiadomo – kredyt ratalny gotówkowy nie jest kredytem celowym. Pozyskane środki można zatem wydać w dowolny sposób. Jeżeli natomiast kupujesz w sklepie internetowym na raty i masz dostępną opcję rozłożenia płatności na raty – możesz mieć pewność, że zaciągnięty kredyt pokryje koszt danego produktu i nie musisz się nad tym zastanawiać. Jakie zakupy warto natomiast pokryć takim sposobem finansowania? Z pewnością wszelkie droższe produkty, takie jak chociażby elektronika, sprzęt sportowy, luksusowe kosmetyki czy perfumy, meble. Wiele osób pragnie kupić dzieciom pod choinkę rower, deskorolkę czy hulajnogę elektryczną, pierwszy sprzęt narciarski. To wszystko kosztuje i ciężko nabyć dobrej jakości sprzęt za gotówkę, podczas gdy przygotowania do świąt pochłaniają domowy budżet. Jeżeli więc masz świadomość, że zaciągasz zobowiązanie finansowe jak każde inne oraz że musisz je spłacić – śmiało sięgaj po dostępne rozwiązania pod postacią zakupów ratalnych. Dogodne raty nie obciążą twojego budżetu, a pomogą wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Wniosek kredytowy odnośnie do kredytu ratalnego – jak i gdzie się go składa podczas zakupów na raty?

Wszystko przebiega sprawnie i wyłącznie drogą elektroniczną, najczęściej już podczas dokonywania zakupu. Oczywiście – tak jak w przypadku każdego kredytu decyzję banku otrzymuje się w wyniku oceny zdolności kredytowej. Pośrednik kredytowy przesyła ofertę propozycji kredytu, wypełnia się wniosek ratalny i wraz z pozytywną decyzją kredytową następuje zawarcie umowy. Po zawarciu umowy kredytowej otrzymuje się zakupiony towar, a w przypadku tradycyjnej formy zaciągania kredytu – pieniądze na konto. Umowę kredytową można dziś podpisać elektronicznie – przelewem. Jak to się odbywa? Do pobrania otrzymasz dokumentację kredytową w formie elektronicznej. W celu weryfikacji tożsamości realizujesz na rachunek banku przelew na kwotę 1 zł, która to kwota zostanie ci oczywiście zwrócona. Proces przyjmowania oświadczeń kredytobiorców składanych podczas procedury wnioskowania o kredyt obsługuje konkretny bank i to na jego konto będziesz wpłacał raty.