„Superliga Tenisa – najlepsza zawodowa liga na świecie”

W tytule pełna nazwa projektu. Plany ambitne, ale do zrealizowania droga daleka, stąd cudzysłów. Nie da się jednak nie zauważyć, że to jeden z ciekawszych projektów Polskiego Związku Tenisowego. Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński pokłada nadzieję, że Superliga Tenisa stanie się motorem napędowym dla rozwoju tenisa w Polsce na kolejne lata. To ma być skok w tenisowy XXI wiek, który przyciągnie kolejnych sponsorów i duże pieniądze – twierdzi prezes – z czego przede wszystkim mają skorzystać kluby. I pewnie nie tylko kluby, takie projekty interesują też firmy bukmacherskie, to możliwość udostępnienia kolejnych kursów, a dla graczy możliwość zarobku. Dla zainteresowanych zakładami zachęta jednej z firm w postaci fortuna bonus.

W redakcji Tenis NET zaciekawienie – rozgrywki drużynowe są nam szczególnie bliskie, od 9 już lat patronujemy warszawskiej tenisowej lidze drużynowej (Liga Klubowa Grand Prix Warszawy, w której przed pandemią regularnie brało udział ponad 30 klubów, w tym sezonie wstępnie planuje wziąć 20) i uważamy, że ta forma rywalizacji ma potencjał. W Polsce brak takiej tradycji zespołowej jak u naszych zachodnich lub południowych sąsiadów, ale przy odpowiedniej promocji, oprawie i nagrodach może uda sie projekt rozkręcić.

Może więcej, co ma do powiedzenia na ten temat prezes związku w wywiadzie dla Tenis Magazyn.

– Ma to być liga zawodowa. Rozgrywki bez ograniczeń dla obcokrajowców jak i zawodników z Polski. Transfery i wypożyczenia będą mogły być realizowane na zasadach określonych według regulaminów PZT. To ma być przedsięwzięcie, o którym będzie głośno nie tylko w naszym kraju. Drużyny uczestniczące w Superlidze zostaną podzielone na trzy klasy rozgrywkowe: Ekstraklasę, 1. Ligę i 2. Ligę. W każdej z lig rywalizować będzie po osiem ekip. Zespoły będą się składać z czworga tenisistów: dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. W ramach poszczególnych spotkań ligowych będą do rozegrania dwa single męskie i dwa kobiece oraz gra podwójna zarówno kobiet jak i mężczyzn. Same spotkanie mają być jak najbardziej atrakcyjne dla widzów. Dlatego mecz ligowy będzie się odbywał jednego dnia. Zawsze w niedzielę. Pojedynki toczyć się będą równolegle na dwóch kortach, więc kibice będą mieli łatwy przegląd sytuacji. Pierwsza kolejka ma zostać rozegrana 29 maja 2022 roku, zakończenie planowane jest w połowie sierpnia. Natomiast w dniach 10-11 grudnia przyszłego roku ma się odbyć runda finałowa. Chcemy, żeby wybrane spotkania, na których pojawią się tenisiści o znanych nazwiskach były transmitowane w telewizji o zasięgu krajowym. Do tego cotygodniowy magazyn TV. Podczas meczu kolejki biuro prasowe i studio TV. Relacja streamingowa i współpraca z najważniejszymi lokalnymi mediami w regionie.

– W ramach poszczególnych spotkań ligowych będą do rozegrania dwa single męskie i dwa kobiece oraz gra podwójna zarówno kobiet jak i mężczyzn. Same spotkanie mają być jak najbardziej atrakcyjne dla widzów, dlatego mecz ligowy będzie się odbywał jednego dnia. Zawsze w niedzielę. Pojedynki toczyć się będą równolegle na dwóch kortach, więc kibice będą mieli łatwy przegląd sytuacji. Chcemy, żeby wybrane spotkania, na których pojawią się tenisiści o znanych nazwiskach były transmitowane w telewizji o zasięgu krajowym. Do tego cotygodniowy magazyn TV. Podczas meczu kolejki biuro prasowe i studio TV. Relacja streamingowa i współpraca z najważniejszymi lokalnymi mediami w regionie ? tłumaczy prezes PZT.