Steffi Graf była „najlepszą ze swojego pokolenia” – mówi były trener Sereny Williams, Rick Macci

181

Znany trener tenisa Rick Macci uważa, że była numer jeden na świecie numer jeden na świecie, Niemka Steffi Graf, była „najlepszą ze swojego pokolenia”. 54-latka jest często uważana za jedną z najlepszych zawodniczek w historii kobiecego tenisa w kategorii singli w erze Open, zdobyła 22 tytuły Wielkiego Szlema w swojej wspaniałej karierze.

Macci, który pracował jako trener z byłą numer jeden na świecie sereną Williams, w poście na swoim oficjalnym koncie na platformie społecznościowej X  platformie X – wcześniej znanej jako Twitter – pochwalił Graf, która według niego była graf, która według niego była „najwspanialszą zawodniczką swojego pokolenia”.

„Najlepszą zawodniczką WTA wszech czasów, która najszybciej kontrolowała punkt
punkt najszybciej była STEFFI GRAF. Jej wewnętrzny forehand z Extra pieprzem i jej Skidding Low crosscourt slice ustawiły scenę, aby odwrócić stronę, była zabójcza kombinacja, najlepsza w jej pokoleniu” – napisał.

Graff wycofała się z zawodowego tenisa w 1999 roku. Jej najbardziej sukcesem był Wimbledon, gdzie zdobyła tytuł siedem razy ?1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1995 i 1996. Swój pierwszy tytuł główny tytuł w 1988 roku, kiedy to wygrała Australian Open po pokonaniu Chrisa Evert z wynikiem 6-1, 7-6. Jej ostatnim tytułem wielkoszlemowym był French Open w 1999 roku, kiedy w finale pokonała Martinę Hingis wynikiem 4:6, 7:5,
6:2.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News