Startuje Internazionali d’Italia w Rzymie

486

Iga Świątek, określana przez wielu ekspertów „Królową Mączki”, już wkrótce weźmie udział w kolejnym turnieju WTA – Internazionali d’Italia w Rzymie. Polka broni tytułu, który zdobyła w 2021 i 2022 roku! Czy uda jej się sięgnąć po trzecie zwycięstwo z rzędu? Na pewno będzie to nie lada wyczyn, ale patrząc na ostatnie występy Igi, z pewnością można jej tego z całego serca życzyć.

WTA Rzym 2023 odbędzie się w dniach 9-20 maja. Drabinka na razie nie jest znana, ale już wkrótce poznamy wyniki losowania. Polki, czyli Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch, będą miały okazję przedstawić się włoskiej publiczności.

Oprócz Polek, na kortach Rzymu zobaczymy także wiele innych czołowych tenisistek, takich jak Aryna Sabalenka, Maria Sakkari, Weronika Kudiermietowa, Jessica Pegula, Coco Gauff czy Elena Rybakina.

Internazionali d’Italia, zwane też Italian Open, to turniej o dużych wymaganiach. Tenisistki mają tylko jeden dzień przerwy pomiędzy ostatnim meczem ćwierćfinałowym a półfinałami, co z pewnością wpłynie na ich formę i kondycję.

Organizatorzy przygotowali pulę nagród w wysokości 3 572 618 euro, a zwyciężczyni otrzyma 332 260 euro. Jest to niemal taka sama kwota, jaką Iga Świątek zarobiła rok temu za wygranie WTA Rzym.

Fanów polskiego tenisa z pewnością interesuje, gdzie można oglądać transmisje meczów WTA Rzym 2023. Na Canal+ Sport będzie można obejrzeć wybrane spotkania z udziałem Polek.

Trzymamy kciuki za Igę Świątek, Magdę Linette i Magdalenę Fręch. Mamy nadzieję, że osiągną jak najlepszy wynik i sprawią, że polski tenis będzie mógł znowu cieszyć się z sukcesów na najwyższym poziomie.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News