Solinco Hyper-G ? all in one !

192

Naciągi polyestrowe to najczęściej wybierane struny na świecie. Przeznaczone są głównie dla bardzo dobrze grających amatorów i zawodników. Stworzone zostały z myślą o zwiększonej wytrzymałości oraz kontroli. Dla kogo jest Hyper-G, zapraszam do czytania.

PODSTAWOWE INFORMACJE:
Solinco Hyper-G to co-polyester o ostrych krawędziach, zaprojektowany tak, aby pozwalał nadać piłce dużo rotacji i dynamiki. Używany przez Donalda Young’a. Występuje w jaskrawym, zielonym kolorze. Do testów naciągniety został w rakietę Yonex DR100, z siłą 23 kg i 10% prestretchem (1,25 mm). Testowany ponad 20 godzin pod balonem i na kortach otwartych.

 

WRAŻENIA:
Kolor to pierwsze co mi się spodobało, lubię żywe, jaskrawe kolory a na moim Yonexie prezentuje się świetnie! Podczas naciągania czuć pod palcami ostre krawędzie, uważać więc trzeba aby ich nie stępić i uszkodzić naciągu.

Jestem zwolennikiem naciągów do rotacji, z ostrymi krawędziami, grając nimi czuję że piłka dostaje więcej obrotów. Solinco jest struną bardzo elastyczną, nie trzeba wkładać dużo siły aby nadać piłce dynamiki, wystarczy wykorzystać siłę przeciwnika (i o to w tym chodzi!). Z naciągami co-polyestrowymi zawsze jednak jest problem z utrzymaniem naprężenia, dlatego zawsze naciągam je ze wstępnym rozciągnięciem (nie wszystkie maszyny posiadają taką funkcję!). Zazwyczaj spadek naprężenia pojawia się po pierwszych 24 godzinach, w przypadku Hyper-G, ja odczułem go dopiero po 48 co uważam za świetny wynik. Dla amatora bardzo ważny jest komfort, naciągi zawodnicze rzadko przeznaczone są do miłej gry, a do mocnego i kontrolowanego uderzania. Solinco wychodzi naprzeciw i swoją zmiękczoną ofertą naciągów daje alternatywę dla amatorów.

Nie wszystkie co i polyestry są dla amatorów, tak naprawdę duża większość jest TYLKO dla zawodników, Hyper-G jednak udowadnia swoją elastycznością i rotacją, że ambitny amator może mieć wytrzymały oraz komfortowy naciąg w swojej ramie, przy zachowaniu ptymalnej kontroli.

Zachęcam do testowania naciągów Solinco, ponieważ swoją jakością przekonują nie tylko zawodników (J.Murray, A.Ivanovic, D.Young, A.Rosolska, D.Brown) ale również szeroką rzeszę amatorów takich jak my :)