Singapur : Mistrzostwa WTA grupa biała dzień 5

31

Dziś ostatnie mecze grupy białej. Na początek, pojedynek wewnątrz Czeski. Początek, to dominacja Pliskovej, prowadziła 4:0. Kvitova trochę nadgoniła, jednakże ostatecznie, to młodsza z Czeszek wygrała seta 6:3. Druga partia, to prowadzenie Kvitovej 4:2, niestety dla niej nie dała rady utrzymać prowadzenia. Przegrała trzy gemy z rzędu i zarazem całe spotkanie. Karolina Pliskova, jako pierwsza awansuje do półfinału oraz  po raz pierwszy w karierze wygrywa z bardziej utytułowaną rodaczką.

W drugim meczu  Dunka Caroline Wozniacki grała z Ukrainką Eliną Svitolina. Wozniacki by awansować do półfinału musiała wygrać w dwóch setach. Zaczęła bardzo dobrze, wygrywając pierwszą partię 7:5. Drugi set był równie wyrównany, jednak tym razem wygrała Ukrainka i w tym momencie miała zapewniony awans do półfinału. Ostatecznie, ostatni set również dla niej. Wygrywa grupę z kompletem zwycięstw. Tym samym Wozniacki nie obroni tytułu z przed roku. Po meczu ujawniła, że od pewnego czasu zmaga się z reumatoidalnym zapaleniem stawów:

Na początku byłam w szoku. Dotychczas wyobrażałam siebie jako zdrową sportsmenkę i nagle trzeba się zmierzyć z czymś takim. Staram się myśleć pozytywnie i po prostu przez to przejść. Dobrze, że są sposoby, które pozwalają poczuć się lepiej – powiedziała triumfatorka Australian Open 2018. Wiem, że wielu ludzi się z nią zmaga. Mam nadzieję, że mogę być dla nich przykładem, że jeśli tylko chcą, to mogą z nią walczyć. W takiej sytuacji trzeba trzymać się razem i wzajemnie wspierać – dodała Dunka.

Wyniki:

Karolina Pliskova (7), Czechy  – Petra Kvitova (4), Czechy   6:4, 6:4

Elina Svitolina (6), Ukraina – Caroline Wozniacki (2), Dania 5:7, 7:5, 6:3

Dziś ruszył również turniej deblowy

ćwierćfinał gry podwójnej:

Andrea Sestini Hlavackova (Czechy, 3) / Barbora Strycova (Czechy, 3) – Andreja Klepac (Słowenia) / Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) 6:1, 6:2

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) – Nicole Melichar (USA) / Kveta Peschke (Czechy) 6:1, 6:4